Rok 2017

by - prosince 31, 2017


Na konci roku se vždycky nabízí jakési bilancování. A když tady sedím po několika měsících neaktivity, je načase něco sepsat.
Možná si někteří z Vás pamatují, že jsem loni na facebookovém profilu na začátku nového roku sdílela jedno přání, pro připomenutí jsem si ho znovu našla: 


2017. Tak. Čeká mě pár změn a velkých kroků v osobním životě, ale zároveň bych chtěla tak trochu veřejně slíbit i pár kroků ve svém "autorském" životě. Letos chci dopsat MJMK. Chci to stihnout v první polovině roku, i když to bude "o hubu". A letos chci také začít pracovat na něčem vlastním. Na něčem opravdovém. Takže tady a teď slavnostně přísahám, že jsem připravena.... však víte :) Doufám, že vykročím správným směrem! A Vy také, ať je ta sedmnáctka magická a šťastná!


Každoročně si prvního ledna do jednoho speciálního notesu napíšu seznam přání na další rok. A pokouším se je plnit. Některá jsou velká, některá malá. Některá se pořád opakují. Některá si prostě nesplním jen tak a musím je převést na další rok (a pár jichu putuje už několik let).
Letos tam stálo velkými písmeny: "Dopsat MJMK".
Tak. Tady jsme, šest měsíců po dopsání. Splnila jsem to. Dokončila jsem to. Po 11,5 letech. 


Rok 2017 byl ale přelomový ze spousty jiných důvodů.
Dostala jsem práci, o které jsem pár let snila.
Skutečně jsem začala pracovat na vlastní tvorbě. A ne na jednom příběhu.
Potkala jsem spoustu lidí, několik velmi význaných a pár z nich se stalo součástí mého života, za což jsem nesmírně vděčná.
Svěřila jsem se se svým tajemstvím, že trávím hodiny psaním, několika blízkým. A věřte, že i když to bylo děsivé, následovala ohromná úleva.
Přivedla jsem MJMK k životu a nechala ho vytisknout. 
Stalo se toho tolik! Dobrého, ale i zlého. Ale když se dnes, jednatřicátého prosince, ohlédnu, vidím zatraceně skvělý rok! Božský rok, na který jsem moc pyšná. Vidím i nějaké mouchy, ale od toho je u 2018, aby byl čas na nápravu.
Chtěla bych Vám tímto příspěvkem poděkovat. Za neutuchající podporu po celou dobu. MJMK před 6 měsíci skončilo, příběh se uzavřel, ale spousta z Vás zůstala a dělala mi podporu během měsíců krize, kdy jsem nezvládla nasat ani slovo. Pomáhali jste mi s korekturami, podporovali mě vtípky, když se něco nedařilo. Spousta z Vás přišla na rlzné srazy a setkání a autorská čtení. A čtrnáctka báječných mi pomohla uskutečnit sen a společně jsme MJMK nechali vytisknout. Moc to pro mě znamená a jsem ráda, že pro Vás MJMK něco znamená a že mi věříte a doufáte v nové příběhy.
Slibuji, že se pokusím Vám v dalším roce nějaký přinést.
Psát pro sebe je skvělý. Psát pro ostatní je nenahraditelný pocit.

Mé jméno, má krev, by bez Vás opravdu nevzniklo. 


A tady jsou malá přání na nejbližší měsíce:
  • zpřístupnit ebooky
  • zpřístupnit tištěné verze
  • nahodit nový vzhled blogu
  • a hlavně být víc aktivní!
Slibuju Vám články o tom, jak těžké je vydat knihu samonákladem, jak děsivé je začít budovat vlastní svět a mnoho dalšího.
Těším se na příští rok! A Vám přeju jen to dobré. Hlavě pak, ať jste obklopeni skvělými lidmi, co Vás mají rádi a báječnými příběhy, co Vám pomůžou přečkat realitu. You May Also Like

1 Comments

  1. Proč se nemůžu dostat na facebooku na váš profil?
    Už víte, kdy se začnou prodávat knížky? Strašně moc bych je chtěla mít doma.

    OdpovědětVymazat