Jeden rok na Wattpadu

by - března 13, 2017


1 rok. 12 měsíců. 52 týdnů. 365 dnů.
Zní to jako nekonečně mnoho času, ale ve skutečnosti je to zanedbatelná trocha.

Přesně před rokem, tedy 13. března 2016, jsem si vytvořila profil na Wattpadu. Přesně před rokem jsem se vrátila do světa fanfiction povídek. Přesně před rokem jsem znovu otevřela Mé jméno, má krev.  A tedy přesně před rokem se většině z Vás otevřela možnost nahlédnout do mého šíleného světa.
Na jednu stranu mi to přijde neuvěřitelné - vážně už je to rok, co jsem se vrátila k MJMK? Na tu druhou mi připadá, že jsem vlastně nikdy neodešla a můj život vždycky bylo a je jenom psaní. Zvláštní, jak lidská mysl funguje a jak snadno ji ošálíte.
Tedy před rokem jsem se rozhodla, že je čas přivést I. a II. část zpátky na svět. Ještě pořád jsem si nebyla jistá, jestli se někdy dostanu i k té třetí. Teď se tomu směju, obzvlášť, když mám dole na liště otevřenou 57. kapitolu (!!!). A jak to tak vypadá, pokud se nestane nic zásadního, co by mi převrátilo život naruby, letos v červnu konečně taky celou trilogii dopíšu. Po nekonečných 11 letech. To je prostě...neumím to vlastně ani slovy popsat. Je to neskutečná radost, očekávání, ale i bolest a smutek v jednom. Nevím, jak to psychicky ustojím, avšak rozhodně se těším. V dobrém i zlém.
Když jsem se před rokem vracela na fanfiction scénu, nečekala jsem, že se z MJMK stane známý příběh. Ne že bych si snad teď myslela, že je to nějaké světoborné veledílo, o kterém všichni mluví - u Merlina, to vážně ne. Ale je Vás dost. Zatraceně dost, z mého pohledu. Aktuální kapitoly překračují i 1200 čtení, počty hlasů se pohybují kolem sto padesáti, komentáře vytáhneme i na stovku u jedné kapitoly. To už je nezanedbatelná skupina čtenářů, za kterou jsem z celého srdce vděčná, ale cítím i velkou zodpovědnost. Spousta z Vás mi píše pravidelně, některé znám i civilním jménem, povídáme si spolu o psaní, o škole, o jiných příbězích, některé jsem měla tu čest poznat osobně.Tentokrát už nepíšu jen sama pro sebe, píšu pro Vás pro všechny. Přiznávám, že někdy mě ta zodpovědnost dusí, obzvlášť ve dnech jako je tento, kdy nemám chuť psát a nejraději bych zalezla pod peřinu a prospala půl dne. Jenže jste to právě Vy, kdo mě motivuje, abych se nevzdávala a pokračovala dál. Někdy propadám depresím a sebelítosti. Už jsem měla chuť celý příběh smazat a zahodit, protože se necítím dostatečně dobrá, protože je to jen pitomá fanfiction, protože není tak dokonalá, jak bych si přála. Důvodů najdu milion. Ale ten, co mě vždycky přesvědčí, že to má smysl, je jen jeden - a jste to Vy.
Vám patří moje poděkování za to, jaký můj rok na Wattpadu byl. Vy jste MJMK vytáhli tam, kde je - vytáhli jste mě a za to jsem Vám neskutečně vděčná.
Z celého srdce Vám slibuju, že se vynasnažím do června ze sebe vydat maximum, abyste byli spokojení. A tak mi dovolte závěrem malé číselné bilancování, které mě neskutečně dojímá.

Mé jméno, má krev během jednoho roku v číslech

325 000 čtení
32 000 hlasů
7700 komentářů
1000 sledovatelů
#5 místo ve Fan Fiction

480 000 slov
143 kapitol
26 dodatků
5 bonusových povídek
You May Also Like

0 Comments