Cesta za dobrodružstvím

by - února 08, 2017


Moje máma o mně s oblibou říká, že mám toulavé boty. Cestuju ráda, velmi ráda. A teď nemám na mysli jen malé výlety po republice, ale lákají mě pochopitelně cizí státy, nová města a jiná kultura. Nejsem ten typ, co by dokázal zabalit svůj život tady a odjet přes půl zeměkoule hledat štěstí. Ráda bych řekla, že ano, že na něco takového mám, ale není to pravda. Jsem spíš něco, čemu osobně říkám příležitostný cestovatel. Tedy někdo, komu stačí jednou za půl roku vypadnout někam do neznáma. Objevit něco nového, ochutnat tamní jídlo, nasát atmosféru a zase se vrátit domů ke svým nejbližším. Myslím, že jsem toho projela už dost a některé moje cestovní zážitky by vydaly na samostatnou knihu nebo blog. Nicméně snad to bude tentokrát v klidu a bez komplikací a moje hlava přijde na jiné myšlenky a třeba najde i nějakou inspiraci, kdo ví.
Naposledy jsem vytáhla paty z republiky v září, takže už je nejvyšší čas! Tentokrát se mým cílem stalo Irsko. A právě tahle země plná deště, piva, zelených trávníků a leprikónů, je důvod, proč budu pár dnů mimo dosah internetového připojení. Popravdě, nějakou wifi mít na hotelu samozřejmě budu, ale chci si dát opravdu volno. Pořádný oraz!
Jak se moje nepřítomnost dotkne Vás? Nijak zvlášť. Jak vidíte, 50. kapitola MJMK je už venku (a totálně ji miluju, takže honem čtěte a sdílejte dojmy!). Jediná výjimka je dodatek. Ten nečekejte tradičně v pátek, ale zcela výjimečně už ve čtvrtek ráno, než nasednu do letadla. Tentokrát v hlavní roli Andrej Tarkovskij, Moskva a pár špinavých obchodů.
Na blogu jsem pro Vás připravila dopředu dva články, abyste se náhodou nenudili. V pátek tu najdete moje zamyšlení o pravidlech shipování ve fanfiction povídkách (s příklady z MJMK, samozřejmě) a v neděli na Vás čeká recenze na jednu fantasy knihu.
V pondělí večer jsem zase zpátky, doufám, že řádně odpočinutá a připravená pokračovat v psaní.
Tak se zatím mějte hezky!

You May Also Like

0 Comments