MJMK slaví 12 let!

by - ledna 01, 2018
V životě jsou dny, které si pamatujete navěky, ke kterým se rádi vracíte. A nakonec se jako ukážou jako nejvýznamější ty dny, u kterých jste to nečekali... A o to je to krásnější!


Dnes je to přesně 12 let od chvíle, kdy jsem poprvé publikovala první kousek Mé jméno, má krev. Bylo mi čtrnáct a tohle byla moje vůbec první fanfiction. Nebyl to první text, to ne. Pokusila jsem se předtím o několik kratších věcí, které díkybohu dnes už nikde nenajdete. A tak se stalo, že 1. 1. 2006 na netu přistála první kapitola. Ta, ve které přijede jeden vlak a přiveze holku z Rumunska se dvěma psy a začně kolotoč šílených událostí.
Považuju za šťastnou náhodu, že jsem si tehdy poznamenala tohle datum, jinak bych ho skutečně zapomněla. Proč si ho taky pamatovat, že ano? Byla to jen povídka.
Kdyby mi tenkrát někdo řekl (třeba moje budoucí já), jaký projekt z toho vznikne, nevěřila bych. A hlavně bych byla k smrti vyděšená a nikdy to nedopsala. A co je nejhorší, i kdyby ano, nebylo by to takové, jaké to je. A to by byla věčná škoda!


Prožila jsem s tím životem většinu svého života! Doslova, je mi 26 a příběh je starý 14 let. To je prostě šílený. A říct to mému čtrnáctiletému já, vyděsí se.
Jsem za ty roky ráda! I za ty, kdy jsem nepsala a postavy naoko spaly v mojí hlavě. Mělo to svůj důvod.
Jasně, že se za některé věci stydím, jasně, že bych je dnes napsala jinak, ale jak už jsem řekla mockrát předtím a budu to opakovat i dlouho potom, jsem ráda, že jsem je nechala takové, jaké byly, jaké jsem je udělala kdysi. Alespoň jde na trilogii vidět to, jak jsem vyrostla (nejen autorsky). Alespoň doufám! 

Tak je to tady. 12 let. To není vůbec špatný! Moje milé dítě, přeju ti, ať se ti daří bez mého "dozoru" skvěle, ať si pořád hledáš nové čtenáře, ale i cestu k těm, co už tě znají. Jsem šťastná a pyšná! Všechno nejlepší!


You May Also Like

6 Comments

 1. Ahoj,(nebo dobrý den, vážně nevím) moc tě obdivuji, jak si to napsala a vymyslela. Jak si zvládla a vydržela tolik, TOLIK let u svého příběhu a nevzdala si to. Doufám, že tvoje knihy budou v knihkupectví, protože to jinak nezvládnu. Koupím je všechny a dám je vedle všech knih Harryho Pottera, vždyť jsou součástí toho příběhu.
  A budu si přát být jako ty, trpělivá a tvůrčí.
  Jsi můj vzor.

  Lia

  OdpovědětVymazat
 2. Už se vy na kdy se začnou prodávat knízķy Mé Jméno Má Krev?

  OdpovědětVymazat
 3. Proč se nedá dostat na facebooku na vás profil?

  OdpovědětVymazat
 4. Bude možné až knížky vyjdou je objednat přes váš email?

  OdpovědětVymazat
 5. Ahojky, jak to vypadá s e-knihami? Ráda bych začala číst, ovšem na telefonu je to trochu nepohodlné :D

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj, šly by knížky ještě zakoupit?

  OdpovědětVymazat